Özel Direksiyon Dersi


"Trafikte Direksiyon Eğitimi Verilir" şeklinde ilânlar vererek kursiyer toplayan sözde eğitimcilerle, aynı işi yapan bazı sürücü kurslarının direksiyon öğreticileri hakkında, aşağıdaki konuları içeren değişik şikâyetler; özellikle bayanlar tarafından yoğun bir şekilde dile getirilmektedir:

1. Taciz ediliyoruz.
2. Eğitim esnasında aracı durdurup, teorik eğitim aldatmacası ve gereksiz konuşmalar yaparak zamandan çalıyorlar.
3. Otoları yakıt harcanmasın diye, DUR-KALK, PARK, MANEVRA, -U- DÖNÜŞÜ gibi çok önemli çalışmaları yaptırmıyorlar.
4. Eğiticilik formasyonları yok. Anlatımları eksik, zayıf ve yetersiz.

Aldanmayın! Özel Direksiyon Dersi Ciddi Bir Eğitim İşidir.

Direksiyon Dersi Almak İsteyenler;

Eğitimciyim diyen herkese inanmayın. Araç kullanmayı öğretmek çok ciddi ve hayati derecede önemli bir iştir.

İnternette ve gazetelerde "direksiyon dersi verilir" diye reklam yapan bazı kişilerden bir süre ders aldıktan sonra bize gelen birçok öğrenci, birkaç haftalık eğitim sonunda, "öğrendiğimizi zannetmişiz, bize bir şey öğretmemişler" diye ifadelerde bulunuyorlar.

Siz, gerçek eğitimcilerden ders alın.

Aktif sürücülük yalnız direksiyon bilgisi ile olmaz; Kullandığınız aracı tanımalısınız. Aracınızı tanımadan ona hükmedemezsiniz. Kullandığınız pedallar, sistemler vb. tüm parçaların özelliklerini bilmek, sizi aracınıza hakim kılar.

Direksiyon Dersi sonucu araç kullanma yöntemlerinin en doğrusunu öğrenebileceğiniz bir kurum bulunuz.. Direksiyon eğitimlerimiz ile profesyonel bir sürücü olun.

Son zamanlarda başka eğitimcilerden ders alıp,sonrasında aldıkları niteliksiz eğitimlerden yakınan kişilerin sayısının epey çoğalması üzerine bu yazıyı yayınladık.Bu yazı tüm sürücülere bilgi amaçlı yazılmıştır.

YAZAR- direksiyondersi.org

 

Özel Direksiyon Dersi: http://www.direksiyondersi.org

Anasayfa